אודות

undefined

לאורך ההיסטוריה הוקמו מרכזי לימוד שמטרתם הייתה לשמר ולהעביר את החכמה הנצחית לאנשים שמחפשים את האמת על עצמם, על העולם ועל בוראו. בהתאם לנסיבות, למקום ולזמן, המבנה ושיטת הלימוד של מרכזים אלה גיבשו אופי שונה. למעשה, חלק מהמרכזים הללו לא היו ארגונים פורמליים אלא אסכולות מחשבה.

​למרות המרחק בזמן ובמקום, המטרות של מרכזים אלה היו זהות: לגלות את טבעה האמתי של נפש האדם; לזהות "אחדות בגיוון" ולהבין שידע עצמי הוא המטרה העליונה של חיי האדם.  בספרו "הפילוסופיה הנצחית", אלדוס האקסלי תאר זאת כך: "את הפילוסופיה הנצחית ניתן למצוא בכל מקום בעולם, ובצורתה המפותחת היא נמצאת במרכז כל הדתות המתקדמות. המשפט בסנסקריט "טאט טוואם אסי" שנתן לתרגמו ל "אתה הוא זה" מבטה זאת בצורה התמציתית ביותר. אטמן - הנפש הנצחית הטבועה בכל אדם, זהה לברהמן - העיקרון הבסיסי של כל הקיום, ותכליתו של כל אדם, היא לגלות עובדה זו בעצמו , לגלות מי הוא באמת".  פילוסופיה זו מבוססת על עקרונות עתיקים ממגוון רחב של תורות, מסורות ומורים דגולים.

בין המרכזים במסורת זו נכללים האקדמיה של הרמס טריסמגיסטוס במצרים העתיקה, האקדמיה של אפלטון באתונה, אקדמית הרנסנס של מרסיליו פיצ'ינו בפירנצה והתנועה הטרנסצנדנטלית האמריקנית בהשראתו של ראלף ואלדו אמרסון.  בשנת 1937 נוסד בלונדון המרכז לפילוסופיה מעשית שממשיך במסורת זו.  מאז בית הספר גדל ושגשג וכיום עשרות סניפים ברחבי העולם מצעים סדנאות בפילוסופיה מעשית לקהל הרחב.

​המרכז לפילוסופיה מעשית הוא מרכז ידע ומחקר רוחני שמטרתו היא להעניק לתלמידים השראה והדרכה שיטתית בכדי לאפשר חיים עשירים ויעילים יותר; לפתח את ההיבט הרוחני בחייהם; ולשרת את החברה כמיטב יכולתם. בעזרת תרגול מעשי ותוך מאמץ מודע ומרוכז, התלמידים מפתחים מודעות, משמעות, הרמוניה וסיפוק בחייהם. יכולת, ביטחון עצמי, חופש, שלווה ואושר הופכים לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום.